sobota, 16 styczniaadamska.pl
Shadow

Współpraca ADM Poland z Polskim Towarzystwem Fotowoltaiki w zakresie szkoleń

PV-POLSKA-10lat-logotypMiło mi poinformować, że ADM Poland będzie wspierać Polskie Towarzystwo Fotowoltaiki (PTPV) w zakresie organizacji szkoleń. PTPV jest najdłużej działającą organizacją branży PV w Polsce – powstało w 2005 roku z inicjatywy dr Stanisława Pietruszko. Posiada akredytację Urzędu Dozoru Technicznego do organizacji szkoleń w zakresie instalowania systemów fotowoltaicznych ADMPoland Logo_2-01(OZE-A/27/00001/2014) oraz jest wpisane do Rejestru Instytucji Szkoleniowych w Mazowieckim Urzędzie Pracy pod numerem ewidencyjnym RIS 2.14/00034/2015.

Towarzystwo posiada najlepiej wyposażone centrum szkoleniowe PV w Polsce. Obejmuje ono teren o powierzchni ponad 700 m2, na którym znajduje się pięć stanowisk szkoleniowych zewnętrznych oraz sześć stanowisk szkoleniowych w pomieszczeniach. Stanowiska zewnętrzne to konstrukcje montażowe symulujące dach płaski oraz dach spadzisty, dwie konstrukcje naziemne oraz stanowisko z optymizatorami. Wewnętrzne stanowiska to atrapy dachów spadzistych o różnych pokryciach i z różnymi systemami montażowymi, stanowiska konfiguracji falowników, stanowisko szkolenia w zakresie okablowania, systemów odgromowych i przeciążeniowych oraz stanowisko z systemem monitorującym. Centrum wyposażone jest m.in. w 100 różnych modułów PV, 20 falowników, konstrukcje montażowe, mikrofalowniki, okablowanie, systemy zabezpieczeń odgromowych i przeciążeniowych systemy monitorujące, komputery do projektowania, zestawy narzędzi i mierników elektrycznych.

Oprócz szkoleń dla instalatorów PV, w tym kursu podstawowego Certyfikowany Instalator PV, przygotowującego do egzaminu państwowego w UDT, Polskie Towarzystwo Fotowoltaiki we współpracy z ADM Poland oferuje szkolenia zamknięte, realizowane na zlecenie firm m.in. producentów komponentów PV, dystrybutorów, firm instalacyjnych, operatorów systemów dystrybucyjnych i podmiotów z sektora bankowego i ubezpieczeniowego. Są to zarówno szkolenia jednodniowe, jak też kilkudniowe.

Najbliższy termin 5-dniowego kursu Certyfikowany Instalator to 30 listopada 2015.

Pełne informacje o Centrum Szkoleniowym PTPV  na stronie  http://szkolenia.pv-polska.pl/ W sprawie szkoleń prosimy o kontakt: szkolenia@pv-polska.pl

Foto_7
Centrum Szkoleniowe PTPV – stanowiska zewnętrzne
Foto_31
Centrum Szkoleniowe PTPV – jedno z pomieszczeń szkoleniowych
%d bloggers like this: